Divided
Země Velká Británie
Délka 39 minut
Režie Lee Craigie, Rickie Cotter
Jazyk anglický, české titulky

O filmu

Z Kanady do Mexika můžete jet pohodlně autem. Jenže je to 4 a půl tisíce kilometrů, takže je pohodlnější třeba letět. Rickie a Lee ale pojedou na kole. Obě spojuje láska k cyklistice a v sedle kola už obě dvě zažily leccos. Tentokrát čelí řádné výzvě – závodu Tour Divide napříč Severní Amerikou. Během dlouhé cesty si sáhnou na opravdové dno, ale nezastaví je ani porce kilometrů, ani bolest, smutek a komáři, a dokonce ani strach ze selhání. Protože někdy je selhání to nejlepší, co vás na cestě může potkat.

Lee Craigie pochází ze Skotska a bývala profesionální závodnicí na horském kole.  Nyní se vrací ke svým dobrodružnějším kořenům, kdy jako náctiletá využívala horské kolo k objevování okolních kopců. Předtím než se rekvalifikovala na dětskou psychoterapeutku, pracovala jako horský vůdce a outdoorový instruktor. Teď propojila zálibu v kolech, kopcích a pomoc dětem ve formě cyklo terapie.

Rickie Cotter je malířka a dekoratérka z Walesu. Byla vychována v pečovatelské rodině, kde se zrodila její odolnost. Jako mladá začala se závoděním na horských kolech, což byl způsob jak se vypořádat s jinými, více nezdravými závislostmi a stala jednou z nejlepších světových závodníků v horském kole na dvacet čtyři hodin.  

Partneři