Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life

O festivalu

Objevujme…Poznávejme…Žijme! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2024.

Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. 

Kontakt: info@expedicnikamera.cz 

A kdo za festivalem stojí?

Dan Hála – zakladatel festivalu
Dan půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest. 


Pavel Pichler – manažer festivalu
HLAVNÍ MANAŽER FESTIVALU a taky „terapeut“ cestovního ruchu v platformě TravelBakers a tulák, který rád pozoruje přírodu s kávou v ruce. Dvě stě promítání není málo a dvě stě spolupořadatelů má dvě stě různých potřeb. Pavel je všechny statečně řeší a díky tomu má dokonalý přehled o tom, kolikátého promítáme, kdo nedostal fakturu a kdo promítání úplně zazdil. Telefon zvedne málo kdy, protože buď učí na škole, na kurzu Travelbakers nebo vede poradu informačních center v různých koutech ČR. Každý večer však při kávě a sklence vína odpovídá na všechny emaily. Kontakt na Pavla je info(@)expedicnikamera.cz 

S výběrem filmů pomáhá:

Petra Greifová
Petra od malička ráda objevuje, a tak je pořád na cestách. Vybírá si země se zajímavými kulturami, obdivuje památky a architekturu, miluje hory a přírodu. Stála u zrodu Festivalu Expediční kamera, je ředitelkou Festivalu OBZORY a šéfredaktorkou českého časopisu TRAVEL LIFE, který svým propracovaným obsahem dává praktické tipy na cesty všem, kteří ví, že cestování není lecjaký koníček, ale úžasné obohacení našeho života.


Natálie Kohoutková
Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Taiwan, Reunion nebo Kubu. V posledních letech učí lásce k horám a přírodě také svou dcerku. Už osmým rokem se podílí na tvorbě časopisu Svět outdooru a online portálu www.SvetOutdooru.cz.


Petr Snížek Snížák
Petr, kterému neřekne nikdo jinak než Snížák, je vodák tělem i duší. Poprvé na vodě byl již v prenatálním stavu. S kajakem rád objevuje a sjíždí řeky v různých koutech naší planety, převážně v Asii. Navštívil Nepál a několik částí indického Himálaje včetně oblasti Arunachal Pradesh, kde vzniká jedna z největších řek světa Brahmaputra. Už na střední škole psal vodácké články a postupně to dotáhl na šéfredaktora vodáckého časopisu Pádler. Když nejede na vodu, vyrazí s přítelkyní někam do pouště – zamiloval si Írán i Omán.


Denisa Zmeškalová
Denisa je vášnivou cestovatelkou a šéfredaktorkou cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz. Nejčastěji se pohybuje na americkém kontinentě, který si velmi oblíbila a častokrát se tam vrací. Na svých cestách sleduje především sociální situaci, která je jí díky oboru studia blízká. Když zrovna necestuje, tak se o své zážitky dělí na cestopisných besedách.


Karolína Kilhofová
Karolína se podílí na chodu cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz, ale také má co mluvit do časopisu TRAVEL LIFE a festivalu Expediční kamera. Je puntičkářka, což je pro tuto práci nesmírnou výhodou.


Expediční kameru podporuje časopis Svět outdooru a web SvetOutdooru.cz

SvetOutdooru.CZ je přehledný portál se vším, co potřebují horalé vědět. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – víc než 1500 treků, výstupů na vrcholy, via ferrat či tras pro sněžnice a zimní turistiku. Důraz klade na kvalitní články o metodice a bezpečnosti, ověřené rady k výběru vybavení, ale nechybí ani rozhovory nebo podrobné recenze vybavení. Psáno outdoorovými profesionály pro milovníky hor a outdooru.

Partneři

Správa webu Webklient.cz