FESTIVAL POŘÁDÁ www.HEDVABNASTEZKA.cz - NEJVĚTŠÍ CESTOVATELSKÝ PORTÁL V ČR A TRAVEL LIFE - NOVÝ ČESKÝ ČASOPIS JEN O CESTOVÁNÍ

O festivalu

Objevujme…Poznávejme…Žijme! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2024.

Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. 

Kontakt:

pavel@expedicnikamera.cz 

 

A kdo za festivalem stojí?

Dan Hála – zakladatel festivalu
Dan půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest. 

Pavel Pichler – manažer festivalu
HLAVNÍ MANAŽER FESTIVALU a taky „terapeut“ cestovního ruchu v platformě TravelBakers a tulák, který rád pozoruje přírodu s kávou v ruce. Dvě stě promítání není málo a dvě stě spolupořadatelů má dvě stě různých potřeb. Pavel je všechny statečně řeší a díky tomu má dokonalý přehled o tom, kolikátého promítáme, kdo nedostal fakturu a kdo promítání úplně zazdil. Telefon zvedne málo kdy, protože buď učí na škole, na kurzu Travelbakers nebo vede poradu informačních center v různých koutech ČR. Každý večer však při kávě a sklence vína odpovídá na všechny emaily. Kontakt na Pavla je pavel(@)expedicnikamera.cz 

Tereza Kubištova 
Členka týmu a nadšená cestovatelka. Po pěti letech studia v cizině se v roce 2021 vrátila do Středních Čech, kde dělá manažerku turistické destinace Kraj blanických rytířů. Pokud nepracuje a blanické vojsko spí, tak běhá po Brdech s foťákem v ruce, nebo po Krkonoších s lyžemi na nohou. 

Expediční kameru podporuje časopis Svět outdooru a web SvetOutdooru.cz

SVETOUTDOORU.CZ je přehledný portál se vším, co potřebují horalé vědět. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – víc než 1500 treků, výstupů na vrcholy, via ferrat či tras pro sněžnice a zimní turistiku. Důraz klade na kvalitní články o metodice a bezpečnosti, ověřené rady k výběru vybavení, ale nechybí ani rozhovory nebo podrobné recenze vybavení. Psáno outdoorovými profesionály pro milovníky hor a outdooru.

S výběrem filmů pomáhá:

  • Petra Greifová

Petra od malička ráda objevuje, a tak je pořád na cestách – po Čechách, po Evropě, po světě. Vybírá si země se zajímavými kulturami, obdivuje památky a architekturu, miluje hory a přírodu. Stála u zrodu Festivalu Expediční kamera, je ředitelkou Festivalu OBZORY a šéfredaktorkou nového českého časopisu TRAVEL LIFE, který svým propracovaným obsahem dává praktické tipy na cesty všem, kteří ví, že zodpovědné cestování není lecjaký koníček, ale úžasné obohacení našeho života.

  • Kateřina Petríková

Katka vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než 8 let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno. Téměř od začátku se také podílí na organizaci festivalu Expediční kamera, kde se věnuje zejména výběru filmů

  • Petr Snížek Snížák

Petr, kterému neřekne nikdo jinak než Snížák, je vodák tělem i duší. Poprvé na vodě byl již v prenatálním stavu. S kajakem rád objevuje a sjíždí řeky v různých koutech naší planety, převážně v Asii. Navštívil Nepál a několik částí indického Himálaje včetně oblasti Arunachal Pradesh, kde vzniká jedna z největších řek světa Brahmaputra. Už na střední škole psal vodácké články a postupně to dotáhl na šéfredaktora vodáckého časopisu Pádler. Když nejede na vodu, vyrazí s přítelkyní někam do pouště – zamiloval si Írán i Omán.

Partneři

Správa webu Webklient.cz