FESTIVAL POŘÁDÁ www.HEDVABNASTEZKA.cz - NEJVĚTŠÍ CESTOVATELSKÝ PORTÁL V ČR A TRAVEL LIFE - NOVÝ ČESKÝ ČASOPIS JEN O CESTOVÁNÍ

O festivalu

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.
Výpravy do nitra džungle i pouště, neuvěřitelné výkony na skalách, plavby přes oceány i po divokých řekách, adrenalinové šílenství, návštěvy domorodých kmenů, stovky uběhnutých kilometrů i putování na dvou kolech, outdoorové hvězdy i neznámí a přesto úžasní cestovatelé, to vše máte možnost zažít během festivalu.
Promítání můžete navštívit na dvoustovce míst v České republice i na Slovensku. Přijďte nasát atmosféru dálek, obdivovat pozoruhodné výkony a načerpat inspiraci ke svým cestám.

A kdo za festivalem stojí?

Dan Hála – zakladatel festivalu

Dan půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest.

dan.hala(@)expedicnikamera.cz, +420 777 858 041 

 

Gabriela Šírová – manažerka festivalu

Gabča je rodačka z malebného horského města Vrchlabí. Ve svém životě si našla více zálib, přes lezení, běh, literaturu, jízdu na koních, lyžování, bruslení, kynologii, až po cestování po celém světě. Ráda si taky vyčistí hlavu třeba při přechodu nějakého pěkného pohoří s batohem na zádech. Nejvíce ze všeho ji však baví život a jeho poznávání po boku její rodiny a přátel. Její motto je: “Zážitek nemusí být pozitivní, zážitek musí být silný.” S pomocí Dana a řady dalších řídí festivalový kolotoč.

S výběrem filmů pomáhá Festivalová rada ve složení:

Petra Greifová

Petra od malička ráda objevuje, a tak je pořád na cestách – po Čechách, po Evropě, po světě. Vybírá si země se zajímavými kulturami, obdivuje památky a architekturu, miluje hory a přírodu. Stála u zrodu Festivalu Expediční kamera, je ředitelkou Festivalu OBZORY a šéfredaktorkou nového českého časopisu TRAVEL LIFE, který svým propracovaným obsahem dává praktické tipy na cesty všem, kteří ví, že zodpovědné cestování není lecjaký koníček, ale úžasné obohacení našeho života.

Jana Ryantová

Stejně hezké, jako jsou vrcholy velehor, můžou být i Lužické hory v podzimním slunci. Protože hezké je především žít. Teď a tady. Uvědomovat si tuhle životní jistotu pomáhá Janě jistá míra fyzického vyčerpání. A i proto Jana sportuje. Ráda běhá, s batohem nebo s mapou a buzolou. Ráda počítá serpentiny na horských silnicích, ráda plave a někdy sotva leze. Janča byla dříve manažerkou festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest, nyní na festivalech pomáhá s výběrem filmů a má na triku tvorbu festivalového katalogu a organizuje běžecké závody Krosový pohár a Třeboňský maraton.

Kateřina Petríková
Katka vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než 8 let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno. Téměř od začátku se také podílí na organizaci festivalu Expediční kamera, kde se věnuje zejména výběru filmů.

Expediční kameru podporuje časopis Svět outdooru a web SvetOutdooru.cz

SVETOUTDOORU.CZ je přehledný portál se vším, co potřebují horalé vědět. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – víc než 1500 treků, výstupů na vrcholy, via ferrat či tras pro sněžnice a zimní turistiku. Důraz klade na kvalitní články o metodice a bezpečnosti, ověřené rady k výběru vybavení, ale nechybí ani rozhovory nebo podrobné recenze vybavení. Psáno outdoorovými profesionály pro milovníky hor a outdooru.

Hlavním pořadatelem je Outdoor media, s.r.o. ve spolupráci s agenturou gunTAO, s.r.o.

Outdoor Media s.r.o.
Masarykovo nábř. 239/22
110 00 Praha 1

Partneři