FESTIVAL POŘÁDÁ www.HEDVABNASTEZKA.cz - NEJVĚTŠÍ CESTOVATELSKÝ PORTÁL V ČR A TRAVEL LIFE - NOVÝ ČESKÝ ČASOPIS JEN O CESTOVÁNÍ

Pro média

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020: Po jedenácté zveme do kina všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody.

Termín konání: jaro 2020
Místo konání: 200 českých a slovenských měst
Slavnostní promítání v kině AERO: 18. března 2020

Cestování je dnes mnohem běžnější, než bývalo ještě před pár lety. Cestujeme všichni. Za prací, za zábavou, za poznáním cizích krajin i sebe sama. Jen nepatrný zlomek zážitků se povede převést do formy filmu. Ale tenhle zlomek stojí vážně za to!

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i z domácí produkce. Díky místním spolupořadatelům se festival dostane do moderních multikin, ale i do útulných sokoloven, kaváren a klubů až k Vám.

Letošní inspirací vám může být snímek Boy Nomad dokumentující první velké putování mladého nomáda v Mongolsku, Tieň Jaguára, neboli návštěva dobrosrdečného kmene indiánů uprostřed venezuelské džungle, sjezd divoké řeky Sary Jaz v hlubokém údolí pohoří Tian Shan, odhodlání kubánských surfařů postavit se vlnám i režimu ve filmu Surf Cuba, nebo nahlédnutí do duší sportovců, kteří se odhodlali překonat během závodu nejen celý beskydský hřeben, ale především sami sebe při závodě B7 – 97 kilometrů, které ti změní život.

Díky rozdělení promítání na FESTIVALY a FILMOVÉ PŘEHLÍDKY přesně víte, na jakou akci se chystáte. V obou případech uvidíte filmy z aktuálního programu, ale pokud máte kromě dobrých filmů rádi opravdovou festivalovou atmosféru, stojíte o doprovodný program ve formě besedy, přednášky nebo třeba výstavy, pokud si užíváte hlavně setkávání – vyrazte na festival.

Na webových stránkách www.expedicnikamera.cz najdete informace o promítání ve Vašem okolí a další detaily k filmům a programu a důležité kontakty. Aktuality najdete také na Facebookových stránkách festivalu: https://www.facebook.com/Expedicni.kamera/.

Těšíme se na setkání v kině!

Ing. Gabriela Šírová
Manažerka festivalu

Plakát A3 CZ
Promofotografie EK 2020

Fotografie z promítání 2019

 

Hlavním pořadatelem je Outdoor media, s.r.o. ve spolupráci s agenturou gunTAO, s.r.o.

Outdoor Media s.r.o.
Masarykovo nábř. 239/22
110 00 Praha 1

Partneři