Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life


Místo konání

Klub Oko Havlíčkův Brod (Smetanovo náměstí 30, 580 01 Havlíčkův Brod)

Čas zahájení

18:00

Informace

Expediční kamera Havlíčkův Brod 2023

Nejlepší outdoorové, expediční a dobrodružné filmy na jaře v Havlíčkově Brodě!

Zveme všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody na nejlepší cestovatelské dokumenty z mezinárodní i domácí produkce. Společně poznáme Baffinův ostrov, prozkoumáme tepající srdce Peru, na ostrově duchů a kouzel budeme hledat záhadné bytosti, podnikneme zimní výpravu na Mallorku, podíváme se na nejdelší stavební cestu, sjedeme divokou vodu s Nourie Newman a překleneme propast mezi neslyšícími a outdoorovým průmyslem.

PROGRAM EXPEDIČNÍ KAMERY 2023:

18:00 Zahájení festivalu
18:10 – 18:19: Ticho (Kanada/režie Reinis Kaspars)
Občas toho začnete mít dost a potřebujete utéct někam, kde nezáleží na tom, jak efektivní jste dnes byli a kolik jste toho splnili. Film sleduje Reinise, který strávil dva týdny ve švýcarských Alpách. Každý den chodil nahoru a dolů, plaval v mrazivých vodách, a hlavně trávil čas sám se sebou.

18:19 – 18:35: Mallorca (Česko/režie Petr Neček, Milan Obrdlík)
Autenticky podaná zimní výprava na Mallorku v době omikronu skrze hledáček telefonu. Deset dní na ostrově, který si oblíbili nejen dávní piráti. Spaní pod širákem, krásné pláže a azurové moře. Nespočet výškových metrů a kilometrů v nohách, jedinečná setkání a místa, z nichž se tají dech.

18:35 – 20:01: Divoké vody (Francie/režie David Arnaud)
Objevte příběh jedné z nejúspěšnějších kajakářek své generace – Nourie Newman. Filmovému režisérovi Davidu Arnaudovi se podařilo poodhalit Nourii jako nikdy předtím. Zjišťujeme, že zápasí s věcmi, které občas ovlivňují i její sportovní výkony a možnosti posouvat své hranice.

20:01 – 20:30: Přestávka

20:30 – 20:42: Dovolená na Baffinově ostrově (Kanada/režie Erik Boomer, Sarah McNair-Landry)
Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov! Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik a Sarah se ve filmu vydávají na odvážnou 45 denní expedici na Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a řeky, které by se daly sjet.

20:42 – 21:28: Madagaskar – ostrov duchů a kouzel (Česko/režie Daniel Mackerle)
Dokument zachycuje pátrání po záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech Madagaskaru. Tvor má podle domorodců magickou moc a nadpřirozené schopnosti. Členové expedice se zúčastní obřadu, tzv. tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

21:28 – 21:43: Vznešená (USA/režie Eddie Bauer)
Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson je komunikace životně důležitá. Dokument sdílí Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.

21:43 – 22:03: Strážci údolí sopky Tupungato (Chile/ režie Patricio Goycoolea)
Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.

22:03 – 22:28: Nejdelší svatební cesta? (Česko/režie Peggy Marvanová, Adam Záviška)
Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úspěchy, jako třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní “veliký cíl dává životu velký smysl.”

Vstup: 130 Kč

Svá místa si rezervujte na telefonu 724 235 840

Projekt byl podpořen Krajem Vysočina www.kr-vysocina.cz

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

130 Kč

Vlastní sponzoři

Klub Oko Havlíčkův Brod, Město Havlíčkův Brod, Kraj VysočinaPartneři

Správa webu Webklient.cz