Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life


Místo konání

Horní Kalná Wendyho Ranč (Horní Kalná 57 )

Čas zahájení

18:00

Informace

Hlavní filmy

Madagaskar - ostrov duchů a kouzel
Rok: 2019

Délka: 46 min

Země původu: Česko

Režie: Daniel Mackerle


Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.


Dovolená na Baffinově ostrově

Rok: 2022

Délka: 12 min

Země původu: Kanada

Režie: Erik Boomer, Sarah McNair-Landry


Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov! Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45 denní expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.


Vznešená
Rok: 2022

Délka: 15 min

Země původu: USA

Režie: Eddie Bauer


Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Je to sport, který vyžaduje intenzivní soustředění, spolupráci a překonání strachu. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson jsou komunikace a komunita životně důležitými. Elevated je neverbální film sdílející Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.


Strážci údolí sopky Tupungato
Rok: 2022

Délka: 20 min

Země původu: Chile

Režie: Patricio Goycoolea


Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.

Odkazy

Facebook

Vstupné

Vstupné dobrovolné

(Obec Horní Kalná )

Partneři

Správa webu Webklient.cz