Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life


Místo konání

Kino Hustopeče (Dukelské nám. 42/15)

Čas zahájení

18:00

Informace

18,00 Zahájení

18:,05 - TICHO
Občas toho začnete mít dost a potřebujete utéct někam, kde nezáleží na tom jak efektivní jste dnes byli a kolik jste toho splnili. Film sleduje Reinise, který strávil dva týdny ve švýcarských Alpách. Každý den chodil nahoru a dolů, plaval v mrazivých vodách a hlavně trávil čas sám se sebou.
Země Kanada
Délka 9 min
Režie Reinis Kaspars
Jazyk Angličtina

18:15 - Madagaskar – ostrov duchů a kouzel
Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.
Země Česko
Délka 46 min
Režie Daniel Mackerle
Jazyk Česky

19:05 - Mallorka
Autenticky podaná zimní výprava na Mallorku v době omikronu skrze hledáček telefonu. S plnou polní po nevyšlapaných trasách největšího z Baleárských ostrovů. Deset dní a dva poutníci na ostrově, který si oblíbili nejen dávní piráti. Spaní pod širákem, krásné pláže a azurové moře. Nespočet výškových metrů a kilometrů v nohách. To vše pro jedinečná setkání, lidi a místa, z kterých se tají dech.
Země Česko
Délka 16 min
Režie Petr Neček, Milan Obrdlík
Jazyk čeština

19:20 - 19:50 - přestávka, občerstvení

19:50 - losování vstupenek o drobné ceny

20:00 - Nejdelší svatební cesta?
Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úsěchy, jako třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní “veliký cíl dává životu velký smysl.”
Země Česko
Délka 35 min
Režie Peggy Marvanová, Adam Záviška
Jazyk čeština

20:40- Strážci údolí sopky Tupungato
Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.
Země Chile
Délka 20 min
Režie Patricio Goycoolea
Jazyk angličtina/španělština

21:05 - Vznešená
Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Je to sport, který vyžaduje intenzivní soustředění, spolupráci a překonání strachu. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson jsou komunikace a komunita životně důležitými. Elevated je neverbální film sdílející Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.
Země USA
Délka 15 min
Režie Eddie Bauer
Jazyk anglicky

21:25 - Dovolená na Baffinově ostrově
Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov! Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45 denní expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.
Země Kanada
Délka 12 min
Režie Erik Boomer, Sarah McNair-Landry
Jazyk anglicky

21:40- zakončení

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

100,- Kč, studenti a důchodci 50,- Kč

(Město Hustopeče, organizační složka Marketing a kultura)

Partneři

Správa webu Webklient.cz