Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life


Místo konání

Kino Hustopeče (Dukelské nám. 42/15)

Čas zahájení

18:00

Informace

Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

Program:
ZAHÁJENÍ / 18,00 - 18,05

1. FILMOVÝ BLOK / 18,05 – 19,45
Nájdem odvahu
Lenka Vacvalová hledá odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením 31 km. Zakládá TÝM ODVAHY na pomoc dětem s rakovinou a v květnu 2019 vyráží z Dukelského průsmyku na dlouhou cestu na Děvín. Na Cestě hrdinů SNP však najde daleko odvážnější ženy, než je ona sama. Nakonec uprostřed nádherných slovenských hor zažije to nejcennější – lidskou dobrotu.
Země Slovenská republika
Délka 37 minut
Režie Viliam Bendík
Jazyk slovenština

1000 MILES 2021 – Jih proti severu
Dokument z 11. ročníku závodu 1000miles Adventure, který se jel kvůli pandemii Covid-19 pouze v Česku, čímž se v mnoha ohledech stal unikátním. Hodinová podívaná plná radostí i strastí účastníků i pořadatelů! Ve filmu uvidíte projevy ohromné euforie, pocity radosti a nesdělitelného štěstí, pokory k soupeřům i přírodě. Na druhé straně ale také krev, pot, slzy a zklamání. Z většiny závodníků se s přibývajícími kilometry a ubývajícími fyzickými i psychickými silami postupně stávají lidé, pro které je více než vítězství jejich touha dosáhnout vlastního cíle a překonat sám sebe. A především zažít velké dobrodružství!
Země Česká republika
Délka 55 minut
Režie Aleš Nenička
Jazyk čeština

PŘESTÁVKA / 19,45 – 20,15 (MOŽNOST OBČERSTVENÍ)

2. FILMOVÝ BLOK / 20,15 – 21.50
Kwanza – topící se diamant Angoly
Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestují hluboko do srdce válkou zničeného jihoafrického státu. Bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se stali jedněmi z prvních kajakářů, kteří zažijí nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.
Země Nový Zeland
Délka 30 minut
Režie Mike Dawson
Jazyk angličtina , české titulky

Salto je král
Zavřete oči a představte si největší vodopády světa. A do toho si představte, že je slaňujete. Je to možné? Ano! Parta kamarádů, jejichž společnou výzvou je objevovat, dosahovat cílů a splynout s nespoutanými vertikálními živly, se o to pokouší. Cesta k nim představuje často výpravy do neznáma, kde ani ta nejdůslednější příprava negarantuje vytoužený cíl. Jedinou jejich jistotou je síla přátelství, maximální důvěra a pocit sounáležitosti. Bude to však stačit na přechod nejvyšších vodopádů světa?
Země Slovenská republika
Délka 63 minut
Režie Pavol Barabáš
Jazyk slovenština, anglické titulky

SLOSOVÁNÍ VSTUPENEK O CENY / 21,50 - 22,00

BONUSOVÝ FILM / 22,00 - 22,20
Kripl trip
Dva čeští hendikepovaní bikeři si plní svůj sen. Vydávají se do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě. Návštěva jim umožní zajezdit si na vyhlášených trailech a poznat, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.
Země Česká republika
Délka 17 minut
Režie Martin Vrbický
Jazyk čeština

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

100,- Kč, děti, studenti a důchodci 50,- Kč

(Marketing a kultura města Hustopeče)

Partneři

Správa webu Webklient.cz