Festival pro Vás pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life


Místo konání

Kino Květen Teplice (Mírové náměstí 2950, Teplice)

Čas zahájení

17:30

Informace

17.30 1. Blok filmů
1000 Miles 2021 - Jih proti severu (ČR - 55 minut)
Dokument z 11. ročníku závod 1000miles Adventure, který se jel kvůli pandemii Covid-19 pouze v Česku a tak se tento ročník stal unikátním v mnoha ohledech.

Kwanza topící se diamant Angoly (NZ - 30 minut)
Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestují hluboko do srdce válkou zničeného jihoafrického národa, bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se stali jedněmi z prvních kajakářů, kteří zažijí nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.

Nájdem odvahu (SR - 37 minut)
Lenka Vacvalová hledá odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením v 31 km. Zakládá TÝM ODVAHY na pomoc dětem s rakovinou a v květnu 2019 vyráží z Dukelského průsmyku na dlouhou cestu na Děvín. Na Cestě hrdinů SNP však najde daleko více odvážnější ženy než je ona sama.. Nakonec zažije uprostřed nádherných slovenských hor to nejcennější – lidskou dobrotu.

20.00 2.Blok filmů
Boys 1970 (ČR - 52 minut)
Poslední květnový den roku 1970 se kvůli zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970.V roce 2019 Marek Holeček a Radoslav Groh vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a pojmenovali ji Boys 1970 na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli.

Salto je král (SR - 63 minut)
Zavřete oči a představte si největší vodopády světa. A do toho si představte, že je slaňujete. Je to možné? Ano!

Kripl trip (ČR - 17 minut)
Dva čeští hendikepovaní bikeři si plní svůj sen. Vydávají se do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě. Návštěva jim umožní zajezdit si na vyhlášených trailech a poznat, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.

Odkazy

Facebook
Webová stránka

Vstupné

120,- Kč/blok filmů

(Teplický filmový klub)

Partneři

Správa webu Webklient.cz